Prečo spolupracovať so Shape Production?

Doba plná obrazov

Tvorba videí už dávno nie je profesiou pre vyvolených, ako tomu bolo ešte pár desiatok rokov dozadu. Cenová dostupnosť techniky a kvantum rôznych tutoriálov posmelili naplniť svoje filmárske sny mnohých nadšencov a kamera v mobile spravila každého z nás aspoň raz v živote reportérom.

Je teda dnes nakrúcanie videí len otázkou vôle, či nadšenia? Ak môže nakrúcať každý, prečo si spomedzi množstva produkčných spoločnosti a freelancerov vybrať na spoluprácu práve Shape Production?

Vôla a nadšenie sú skutočne dôležité a vedia urobiť rozdiel vo výsledku. Ale ani tie samotné spolu s dostupnou technikou a naštudovanými remeselnými postupmi nemusia stačiť, pretože filmárčina a videotvorba sú veľmi komplexnými disciplínami. Intuitívne rozhodnutia sa tu stretávajú s vedou, neviditeľné mechanizmy rozprávania príbehu sa zhmotňujú vo veľmi konkrétnych obrazoch a zvukoch. Marketing, fyzika, literatúra, psychológia, IT,… a mohli by sme pokračovať.

Prečo si teda vybrať Shape Production?

Odbornosť

Ak sa rozhodnete spolupracovať so Shape Production, spoznáte ľudí, ktorí filmom žijú a filmovú tvorbu študovali. Čo na nás pôsobí, keď sledujeme film? Vieme ukázať viac, tým že niečo zatajíme? Odpovede na podobné otázky sme dostávali od profesionálov rôznych filmárskych zameraní a generácií, ktorí stáli za úspešnými reklamami, celovečernými filmami, či populárnymi televíznymi seriálmi. Dobrý výsledok vám neurobí iba rýchly strih, neostré pozadie, či kamera v pohybe. Ak ste zvedaví a budete chcieť zistiť viac o tvorbe (vášho) videa, naše poznatky nielen zúročíme, radi sa o ne aj podelíme.

Vždy niečo naviac

Filmovú tvorbu mnohí považujú za vyšší level videotvorby, u nás v Shape Production sa snažíme rozdiely stierať. Úprimne? Isté limity nedokážeme poraziť ani my. Čas, budget, či miera odvahy zariskovať a skúšať niečo nové, budú vždy určovať kvalitatívne mantinely projektu. Filmové postupy však máme v krvi a mnohé sa dajú šikovne aplikovať aj do produkčne menej náročných videí. Takto dokážeme zvýšiť potenciál a atraktivitu napríklad aj vašich videovizitiek, videonávodov, či livestreamov.

V práci ako po práci s kamošmi

Považujem za veľké šťastie, že môžeme spolupracovať s odborníkmi, ktorí sú aj naši dobrí priatelia. Shape Production spojil nielen kamošov, ale aj ľudí s rôznymi pohľadmi na svet. Je to vzácna kombinácia, kedy sa navzájom obohacujeme, kreatívne si oponujeme a na konci dňa sme pre seba ochotní urobiť o ten jeden krok navyše. A to sa samozrejme odráža aj na výsledkoch, ktoré odovzdávame našim klientom.

Mladosť a skúsenosť

Shape Production je pomerne mladá produkčná spoločnosť, no profesná história jej členov počíta viac ako dekádu skúsenosti. V mori videoprodukcii si máte naozaj z čoho vyberať, trh je plný šikovných ľudí. My veríme, že ak padne voľba na nás, urobíme maximum, aby ste rástli vy s vašim projektom a my spolu s vami. Tešíme sa na spoluprácu.

Pavol Čižmár

režisér